Зміївська районна рада

12.03.2020

Переглядів: 365

Надаєте майно в оренду – задекларуйте доходи!

Головне управління  ДПС у Харківській області звертає увагу: якщо громадяни надають в оренду житлову чи іншу нерухомість, а також рухоме майно, то отримані доходи необхідно задекларувати.

Відповідно до вимог  статей 164.2.5 та 170.1 ПКУ, доходи, отримані  від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню. Якщо нерухомість або інше майно орендує юридична особа або фізична особа – підприємець, то податковим агентом є орендатор. Він повинен утримати та перерахувати до бюджету податок за ставкою 18%. Якщо ж нерухомість здається фізичній особі, то податок за ставкою 18% сплачує орендодавець.

Також, оподаткуванню підлягають доходи, отримані від здавання в оренду автотранспорту та іншого рухомого майна.

Нагадаємо, декларації про майновий стан і доходи громадяни повинні подавати до ДПІ за місцем своєї податкової адреси.

Податкова  служба Харківщини запрошує декларантів, які надають в оренду майно, до Центрів обслуговування платників за місцем свого проживання, де вони можуть отримати безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларації про майновий стан і доходи. 

Розмір ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПКУ ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості. При цьому ставка податку  не повинна перевищувати 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Так, зокрема, Рішенням 11 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 22.02.2017 №542/17  в м. Харкові встановлено ставку податку для об’єктив житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 1 відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, за 1 квадратний метр. У 2020 році це – 47,23 грн.

Звертаємо увагу, що ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлюються для кожної територіальної громади відповідним рішенням органів місцевого самоврядування.

Сплачуйте податки на нові рахунки

ГУ ДПС у Харківській області нагадує, що з 01.01.2020року змінилися реквізити рахунків за стандартом IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Платежі, що сплачуються на рахунки, які діяли до 01.01.2020, до державного та місцевих бюджетів не зараховуються.

Нагадуємо про необхідність спрямування платежів виключно на нові рахунки, що почали діяти з 01.01.2020 року та реквізити яких розміщені на офіційному субсайті «Територіальні органи ДПС у Харківській області» в розділі «Бюджетні рахунки».

Харківщина: додатково 18 мільйонів гривень в бюджет

Триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році. І вже майже 5 тисяч мешканців м. Харкова та області задекларували свої статки.Загальна сума доходів, що вказана в їх деклараціях - 936,1млн.грн. що на 179, млн.грн. більше минулорічного показника. При цьому 62 громадянина задекларували доходи понад  мільйон гривень.

Додатково до сплати в бюджет нараховано: податку на доходи з фізичних осіб - 15,1 млн.грн., військового збору – 3,0 млн.грн.

Із загальної кількості декларантів 1219 громадян надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку. Їм з бюджету буде повернуто 3,5 млн. грн.

Нагадаємо, що Кампанія декларування доходів громадян триватиме до 1 травня. А надати декларацію про доходи за минулий рік, щоб скористатися правом на податкову знижку, можна до кінця поточного року.« повернутися до списку новин