Зміївська районна рада

ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ

Роз'яснення щодо заповнення деклацій: https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/metodychni-rekomendatsiyi-sub-yektam-deklaruvannya/?fbclid=IwAR1c3lxJVPUii4w7K7ZSYi2ZohQsON5Cl2un1YMDvgeFepQYnlIqNx-npms

Відповідно до ст 45 Закону України від 14 жовтня 2014 року №1700-VII «Про запобігання корупції» починаючи з січня 2017 року особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://nazk.gov.ua (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таку декларацію зобов’язані подати депутати місцевих рад усіх рівнів та особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема керівники комунальних підприємств, установ та закладів тощо.

Слід відмітити, що при вході до електронної системи декларування офіційного веб-сайту НАЗК необхідна наявність особистого електронного цифрового підпису (ЕЦП), що дасть можливість зайти до електронної декларації.

Отримати ЕЦП можна безкоштовно в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК) інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби, АЦСК Державної казначейської служби, АЦСК Національні інформаційні системи. Клієнтам ПриватБанку ЕЦП замовляється і видається на сайті privat24.ua безкоштовно. Детальна інформація щодо отримання ЕЦП міститься на сайті АЦСК: http://acskidd.gov.ua.

Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua/login), авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП та ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»).

Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування можна переглянути на веб-сайті НАЗК https://nazk.gov.ua.

Навчальне відео із заповнення декларацій у системі "Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PLQCyS3bbFoFfo4_bQInHbquLOCNVAtS6x.