Зміївська районна рада

14.09.2020

Переглядів: 637

Закон №466: зміни для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи

Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» передбачені також зміни для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи.

По-перше, у разі зміни ставки єдиного податку відповідно до п.п. "б" 4 пункту 293.8 ст. 293 ПКУ реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ (п. 183.4 ст 183 ПКУ).

Таким чином, платником єдиного податку третьої групи у разі добровільної зміни ставки єдиного податку в розмірі 5% реєстраційна заява щодо зміни ставки подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку календарного місяця, в якому буде застосовуватися ставка єдиного податку 3%, що передбачає сплату ПДВ (було не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу).

По-друге, для платників єдиного податку першої - третьої груп з 1 липня 2020 року не діє звільнення від сплати земельного податку за ділянки, які надаються в оренду (найм, позичку), а також за ділянки, на яких розташовані об'єкти нерухомості, що надаються в оренду (найм, позичку) (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297ПКУ).

Також, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - у разі наявності податкового боргу у розмірі, що перевищує суму, визначену абзацом третім п. 59.1 ст. 59 ПКУ, на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів ( п.п. 8 п. 298.2.3 ст. 298 ПКУ) .

Отже, сума податкового боргу, наявність якого на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів зобов’язує платника єдиного податку перейти на загальну систему оподаткування, має перевищувати 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1020 грн (60 х 17 грн).

Крім того, платниками єдиного податку третьої групи у разі зміни податкової адреси, місця провадження господарської діяльності Заява для застосування спрощеної системи оподаткування та звітності (форма якої затверджена наказом МФУ від 16.07.2019 №308) подається не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ) (до змін така заява подавалась разом з декларацією з єдиного податку за звітний квартал, у якому відбулися зміни).

Платники акцизного податку сплатили до бюджету 223,7 млн гривень

У Головному управлінні ДПС у  Харківській області проінформували, що протягом січня - серпня 2020 року платники регіону сплатили  223,7 млн  грн акцизного податку. У порівняні з аналогічним періодом минулого року  надходження зросли на   35,4 млн грн (+ 18,8 %). Доведене завдання виконано на 129,1% (+50,4 млн грн).

Харківськими податківцями проводяться заходи щодо детінізації ринку підакцизних товарів.

 З початку  року здійснено 273 перевірки суб'єктів роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним. За результатами розгляду матеріалів застосовуються фінансові санкції.

Увага!

Увага! Суб’єкти господарювання, які бажають з 1 жовтня поточного року перейти на сплату єдиного податку або змінити групу єдиного податку, повинні подати до Центру обслуговування платників заяву встановленої форми про право застосування спрощеної системи оподаткування.

Граничний термін - 15 вересня. 

Якщо ж навпаки бажаєте відмовитись від спрощеної системи, то заяву слід подати не пізніше 18 вересня.

З початку року надійшло 9,8 млрд грн ЄСВ

У Головному управлінні ДПС у  Харківській області проінформували, що протягом січня - серпня 2020 року платники регіону сплатили  9 835,7 млн грн  єдиного соціального внеску. Вказана сума перевищила надходження за аналогічний період минулого року на  151,9 млн гривень. Доведене завдання виконано на 116,9% (+  1,4 млрд гривень).

У серпні поточного року надійшло майже 1,2  млрд грн ЄСВ.

Соціальні та пенсійні програми забезпечуються завдяки коштам єдиного соціального внеску. Тому, дуже важливо, щоб усі роботодавці дотримувалися норм податкового законодавства при виплаті заробітної плати.« повернутися до списку новин