Зміївська районна рада

17.09.2020

Переглядів: 668

Допомога особам, які досягли 80-річного віку

У 2020 році, відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2005 р. № 261, запроваджено надання державної соціальної допомоги на догляд особам, які досягли 80-річного віку. 

Зазначена допомога надається одиноким особам, які досягли 80-річного віку, за висновком ЛКК потребують постійного стороннього догляду та одержують пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовуються витрати на догляд відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також особам за здійснення догляду, за якими виплачується компенсація на догляд.

До одиноких осіб, що мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

Державна соціальна допомога на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку, встановлюється у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Звертаємо увагу, що в разі надходження до управління соціального захисту населення заяви про призначення допомоги на догляд до 01 листопада 2020 року, допомогу одинокій особі буде призначено з 1 січня 2020 року. В інших випадках допомога буде призначатись з моменту подання заяви.« повернутися до списку новин