Зміївська районна рада

03.07.2019

Переглядів: 317

Операція «Урожай»!

Фермером може бути  і підприємець.  Що необхідно знати?

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що  Законом від 10.07.2018р. №2497 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств»  передбачені значні новації в діяльності та оподаткуванні фермерів, зокрема щодо можливості ФОП бути  фермером - платником єдиного податку 4 групи.

Раніше сільгосптоваровиробником  могла бути  тільки юридична особа,  зараз  це також і фермери – ФОП,  які відповідають  нижче наведеним умовам (ст. 291.4 ПКУ):

-         провадять діяльність виключно в межах  фермерського господарства, зареєстрованого  відповідно до Закону «Про фермерське господарство»;

-         здійснюють виключно вирощування, відгодовування с/г продукції , збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж;

-         провадять господарську діяльність (крім постачання) за місцем  податкової адреси;

-         не використовують працю найманих осіб;

-         членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім`ї у визначенні ч.2 ст.3 Сімейного кодексу;

-          площа сільськогосподарських угідь та /або  земель водного фонду  у власності та/або  користуванні членів фермерського господарства становить не менше 2-х гектарів, але не більше 20 гектарів.

Якщо ФГ створено як ФОП, воно діє на основі  договору (декларації) про створення ФГ. Тобто, для державної реєстрації фермера – ФОП він має надавати  держреєстратору у складі необхідного пакету документів і договір (декларацію), типова форма якого затверджена  наказом  Міністерства аграрної політики від 05.04.19 р. № 177.

Якщо ФОП вже зареєстрований  і він бажає набути статусу фермера – ФОП, то укладається договір (декларація), а потім  у держреєстратора  реєструються зміни до відомостей про ФОП.

  Для зареєстрованих  (новостворених)  ФОП, які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку 4 групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася держреєстрація.

ФОП - платник єдиного податку 4 групи  самостійно обчислює суму податку  і не пізніше  20 лютого поточного року подає податкову декларацію.

Об’єктом  оподаткування є площа сільгоспугідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень) та/або  земель водного фонду, що перебуває у власності або користуванні, в т.ч. на умовах оренди.

Сплачується податок щоквартально  протягом 30 календарних днів, що настають  за останнім календарним днем податкового звітного кварталу, у розмірах:

-         у I кварталі – 10 відсотків;

-         у ІІ кварталі – 10 відсотків;                         

-         у ІІІ кварталі – 50 відсотків;

-         у ІУ кварталі – 30 відсотків.

Вперше подати декларацію слід  протягом 20 календарних днів з дня подання заяви на обрання (перехід) на 4-у групу, а сплатити єдиний податок  - протягом 30 календарних днів, що настають  за останнім  календарним днем  податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося обрання  (перехід). Надалі сплата відбувається  у вищезазначеному порядку.

Отже, поряд із умовами перебування підприємців на загальній системі оподаткування та спрощеній, яка застосовується  підприємцями з урахуванням обмежень граничного розміру доходу, на сьогодні у ФОПів є можливість перейти до 4 –ї  групи платників єдиного податку, розмір якого не залежить від суми отриманого доходу.   

Тож, підприємці – сільськогосподарські товаровиробники мають  вибір і самі можуть прорахувати та визначитися, яку систему  оподаткування чи групу платників єдиного податку їм обрати та які податки сплачувати.« повернутися до списку новин