Зміївська районна рада

23.10.2017

Переглядів: 901

На Харківщині переселенці та малозабезпечені отримали півмільйона гривень на стартапи

У Харківській області 9 учасникам проекту «Рука допомоги» надано фінансову підтримку на загальну суму 551 тис. грн. на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу. На ці гроші непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщені особи, що беруть участь у проекті, закуповують обладнання та матеріали для відновлення виробництва промислового прального обладнання, виготовлення меблів, продуктів харчування, одягу під власним брендом та вирощування  екологічно чистих овочів.

Одними з отримувачів фінансової допомоги стала родина переселенців з Луганської області, яка влітку 2014 року була вимушена тікати до Харкова, коли бойовики відібрали сімейний бізнес.

«Це тяжко морально. Ми виготовляли промислове пральне обладнання з 1998 року, мали клієнтів по всій країні, але одного дня прийшли люди з автоматами та забрали все, що ми будували роками, – розповідає Надія. – На новому місці складно, тим більше у передпенсійному віці, але ми вирішили почати все з нуля і скористатися шансом від держави. Пройшло лише кілька місяців, а ми вже встановлюємо нові станки, наймаємо працівників та шукаємо перших клієнтів. Це повертає жагу до життя».

Крім того, у рамках проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, 199 безробітних та шукачів роботи Харківської області вже влаштувалися на нову роботу, а 128 - взяли участь у громадських роботах.

Заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих повідомив, що невдовзі ще дев’ять учасників проекту отримають фінансову допомогу.

«Ми вже зробили другу заявку та очікуємо найближчим часом отримати гроші з бюджету для закупівлі обладнання ще дев’ятьом учасникам проекту. Ці люди успішно захистили свої бізнес-плани перед комісією облдержадміністрації та зареєструвалися як підприємці. Одразу після отримання обладнання їх підприємства почнуть працювати, створюючи нові робочі місця для жителів Харківщини», - сказав А.Толстих.

Довідка:

Пілотний проект «Рука допомоги», який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи. Проект реалізується у трьох областях: Львівській, Полтавській та Харківській.

Щоб стати учасником проекту непрацюючі особи працездатного віку, які отримують державну соціальну допомогу як малозабезпечені або внутрішньо переміщені особи та проживають у Харківській області, повинні звернутись до центру зайнятості або до управління з питань соціального захисту населення районної держадміністрації за місцем фактичного проживання із відповідною заявою. З документів потрібні: довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Державна соціальна допомога для учасників проекту зберігається.« повернутися до списку новин