Зміївська районна рада
Зміївський район, Харківська область

02.03.2020

Переглядів: 75

Увага! Звітують неприбуткові організації

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі – звіт) за 2019 рік подають до контролюючого органу за місцем реєстрації до 2 березня 2020 року.

Форма звіту затверджена наказом Мінфіну від 17.06.2016 р. №553 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 р. №469).

 Обов’язковими реквізитами форми звіту є інформація про дату та номер Рішення про включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій (рядок 7) та ознака неприбутковості (рядок 8).

Звертаємо увагу, що разом зі звітом обов’язково подають до контролюючих органів річну фінансову звітність, яка є її додатком та невід’ємною частиною.

 

3,6 млн грн податку на нерухомість сплатили мешканці Харківщини у січні 2020 року

Керівник податкової служби області Артем Єфремов зазначив, що за січень поточного року  від власників нерухомості – фізичних осіб до Місцевого бюджету надійшло3,6 млн грн  податку на нерухоме майно.

Це майже на 1,2 млн грн (+ 46,6 відс.) більше, ніж у січні 2019 року. Завдання затверджене місцевими радами області виконано на 131,4 відсотки.

У податковій службі нагадують, що податок на нерухоме майно фізичні особи повинні сплатити протягом 60 днів з дня вручення  податкового повідомлення – рішення.

Виплата дивідендів: що з оподаткуванням?

  Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що порядок оподаткування дивідендів регламентовано пп. 170.5.2 ст. 170 ПКУ. Резидент, який нараховує дивіденди незалежно від свого податкового статусу, є податковим агентом під час нарахування дивідендів. Дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування. А от ставка податку визначається податковим статусом емітента:

5 % — у разі виплати дивідендів юридичною особою — платником податку на прибуток (пп. 167.5.2 ст. 167 ПКУ);

9 % — у разі виплати дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, корпоративними правами, нарахованими нерезидентами, інститутами спільного інвестування та платниками єдиного податку (пп. 167.5.4 ст. 167 ПКУ);

18 % — у разі виплати дивідендів, що нараховані за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих, адже з метою оподаткування такі дивіденди прирівнюються до заробітної плати (пп. 167.5.1 ст. 167 ПКУ).

Зазначений підхід застосовується при виплаті дивідендів на користь учасників — фізичних осіб незалежно від їх резиденства, тобто резидентам та нерезидентам України.

Водночас ПДФО не утримують із суми нарахованих дивідендів у разі їх реінвестиції, коли суму дивідендів не виплачують, а спрямовують на збільшення статутного капіталу (пп. 165.1.18 ст. 165 ПКУ). Важливо дотриматися умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Сплата ПДФО до бюджету відбувається одночасно з виплатою дивідендів. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування ПДФО до бюджету. При цьому існують деякі нюанси:

-         ПДФО сплачується до бюджету протягом трьох банківських днів, що настають за днем такого нарахування (виплати, надання), якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента;

-         не пізніше 30-го числа місяця, що настає за місяцем нарахування, якщо оподатковуваний дохід нарахований, але не виплачений (не наданий) фізичній особі.

Щодо військового збору, то дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб — резидентів (нерезидентів), включаються до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку. Тому такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5 %.

    Пунктом 14 розділу II постанови КМУ від 22.12.2010 року  № 1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що доходи за акціями та інші доходи від участі працівників у власності підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями) не є базою для нарахування єдиного внеску. З огляду на це, на суму дивідендів як для працівників підприємства, так і для тих учасників товариства, які не є працівниками такого підприємства, ЄСВ не нараховується.

Інформаційний лист № 5. Реєстрація ПН/РК. Що робити, якщо реєстрацію ПН/РК зупинено?

Державна податкова служба продовжує серію публікацій інформаційних листів. У п’ятому випуску читайте про зміни у системі моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних з ПДВ після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 1165. Також пропонуємо ознайомитися з покроковою інструкцією про те, що робити суб’єкту господарювання, якщо його ПН/РК заблоковано.

Інформаційний лист можна завантажити тут.

« повернутися до списку новин