Зміївська районна рада

14.08.2019

Переглядів: 291

Заява на повернення коштів - через «Електронний кабінет»

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 серпня 2019 року  платники податків мають можливість  подати заяву на повернення  помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань  по платежах, належних  державному бюджету, в електронному вигляді через ІТС «Електронний кабінет».

Вказана норма передбачена  наказом  Міністерства фінансів України від 11.02.2019 року №60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або  надміру сплачених  сум грошових зобов’язань та пені», який набрав чинності  з 26.04.2019року.

 Наказ застосовується щодо повернення платежів, що належать:

-         державному бюджету, з першого  числа четвертого місяця, що  настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.08.2019 року;

-         місцевим  бюджетам та платежів, які підлягають розподілу між державним  та місцевими  бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.11.2019 року.

Подавати заяву необхідно  через меню «Листування з ДФС» приватної частини  Електронного кабінету.

Нагадуємо, що робота у приватній частині Електронного кабінету  виконується з використанням електронного цифрового підпису.

 

Земельна ділянка отримана у спадщину (подарунок). Як розрахувати ПДФО

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що об’єкти дарування,  подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. ІV Податкового кодексу України (далі ПКУ) для оподаткування спадщини.

Підпунктом 174.2.2 ст. 174 ПКУ встановлено, що вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не зазначені у п.п. 174.2.1  ст. 174 ПКУ,  оподатковується за ставкою 5 відс. (п.167.2 ст.167).

Отже,  фізична особа - резидент, яка отримує подарунок (спадщину) від фізичної особи - резидента, але не відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якого подарунку.

Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначено Законом України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «Про оцінку земель» (далі – Закон № 1378).

Відповідно до ст. 5 та ст. 13 Закону № 1378 грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об’єкта оцінки.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених Законом № 1378, а також іншими законами.

Таким чином, з  урахуванням норм  ст. 5 та ст. 13 Закону України  від 11.12.2003 № 1378 «Про оцінку земель» з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб вартості земельної ділянки як об’єкта подарунку (спадщини) застосовується оціночна вартість, яка визначається за допомогою експертної грошової оцінки земельної ділянки.

 « повернутися до списку новин